Кафедра мікропроцесорних технологій і систем

Мова:

Участь у вебінарі «Публікація статей у хижацьких виданнях: наслідки для дослідників та університетів»

30 листопада 2021 року завідувач кафедри МТС Ірина Свид взяла участь у вебінарі «Публікація статей у хижацьких виданнях: наслідки для дослідників та університетів».
Американські Ради з міжнародної освіти у межах упровадження проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти – Academic IQ», провели вебінар «Публікація статей у хижацьких виданнях: наслідки для дослідників та університетів».

Хижацькі видання пропонують публікацію статті в обмін на високу вартість послуги публікації. В результаті цього, якість таких публікацій низька, репутація
дослідників, дослідниць та інституцій, в яких вони працюють, страждає, а доброчесність цих законних видань можна ставити під сумнів. Існування хижацьких видань применшує роль редакційного процесу, процесу взаємного рецензування чи інших процедур, які є невід’ємною частиною подачі статей в
авторитетні видання.
Під час вебінару учасники ознайомилися із окремими практиками, які можуть бути застосовані управлінцями у вищій освіти, щоб впевнитися у правильності їх підходів до перевірки наукових здобутків: співробітників, перед тим, як приймати їх на роботу, підвищувати чи видавати гранти на дослідження; для консультування молодих дослідників на початку їх наукової кар’єри; забезпечувати високу репутацію інституції – досліджень, академічної роботи, інновацій, та викладання.
Учасники вебінару отримали доступ до онлайн-ресурсів, що стосуються наукових публікацій. Ці матеріали можуть використовуватися як ресурси для подальшого детального аналізу феномену хижацьких видань та підвищення рівня обізнаності серед науковців, адміністраторів та студентів.
Спікерка:
Діна Вьорткіна, директорка Офісу інформації та навчальних технологій Коледжу освіти Університету штату Флорида. Сфери її професійних зацікавлень включають навчальні та освітні технології, інновації у вищій освіті, навчальні системи, професійний розвиток, профорієнтація для молодих працівників та
керівництва освітніх закладів, онлайн та змішане навчання й викладання, активні освітні простори, а також включення інноваційних навчальних технологій у середню та вищу освіту.

Участь у вебінарі «Публікація статей у хижацьких виданнях: наслідки для дослідників та університетів»