Кафедра мікропроцесорних технологій і систем

Мова:

Співробітниці кафедри долучилися до святкування Міжнародного Дня дівчат в ІКТ

Співробітниці кафедри МТС Валерія Чумак, Наталья Бойко, Ірина Свид 22.04.2021 року долучилися до святкування Міжнародного Дня дівчат в ІКТ : 10 годин про жінок в IT.
Захід проведено CSR Ukraine, експертна організація Центр “Розвиток КСВ”, та її ініціатива #ДівчатаSTEM на честь Міжнародного дня дівчат в ІКТ. Захід прведено у рамках проєкту “Трамплін до рівності”, що реалізується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні за фінансової підтримки Швеції. Партнер заходу є національний проєкт «Дія. Цифрова освіта» Міністерства цифрової трансформації України.

Міжнародний день дівчат в ІКТ – це глобальна ініціатива, спрямована на підвищення обізнаності серед дівчат і молодих жінок про важливість цифрових навичок та заохочення їх до навчання і побудови кар’єри в сфері ІКТ. Свято відзначається щорічно в 4-й четвер квітня.
Сфера інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) продовжує стрімко розвиватися та відкриває для дівчат і жінок нові можливості професійного розвитку, однак гендерний дисбаланс у сфері ІКТ все ще продовжує зберігатися. Згідно даних Євростату за 2019 рік жінки складають лише 17,9% співробітниць сфери ІКТ у країнах ЄС. Однак ситуація в Україні не є кращою, адже згідно міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018 лише 3% опитаних дівчат в Україні хочуть працювати в сферах, пов’язаних з ІКТ.
В рамках заходу презентовано: надихаючі історії, інтерактивний воркшоп, дискусії з ІКТ експертками провідних українських та міжнародних компаній, цінні поради про старт кар’єри та жіноче лідерство в ІКТ, вікторини, конкурси, тощо.

Співробітниці кафедри долучилися до святкування Міжнародного Дня дівчат в ІКТ